Motocyklisté ani letos nepojedou Velkou cenu Argentiny

11. září 2021 15:02 - Alcaňiz

Motocyklisté i letos přijdou o Velkou cena Argentiny a seriál silničního mistrovství světa tak má jen 18 závodů. Grand Prix v Termas de Río Hondo je pátou zrušenou Grand Prix kvůli důsledkům koronaviru. Po tomto víkendu, kdy jezdci včetně Filipa Salače závodí v Aragonii, zůstává ještě pět zastávek.

 

Twitter @denkmit

GP v Argentině původně byla odložena na poslední čtvrtletí roku, ale dnes zástupci mezinárodní federace FIM i promotéra Dorny oznámili, že z kalendáře definitivně vypadla. "Litujeme, že jsme museli potvrdit zrušení z důvodu vyšší moci. Pandemie covidu-19 a logistická omezení to vyžadují," uvedli organizátoři.

Po nedělním závodu v Alcaňizu je v plánu ještě 19. září Velká cena San Marina (v Misanu), 3. října GP Ameriky (Austin), 24. října GP Emilia Romagna (Misano), 7. listopadu GP Algarve (Portimao) a závěrečný závod 14. listopadu ve Valencii.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.