Obnovená tradice! I s českým esem

30. září 2021 21:20 - Praha

Covidem přerušená tradice bude znovu navázána. Závěr sezony dostává pro plochodrážní fanoušky tradiční podobu. Po Zlaté přilbě (neděle 3. 10.) se o den později pojede i pražský Tomíčkův memoriál, který loni odstranily z termínové listiny protikoronavirová opatření.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Pražští organizátoři nabídnou 4. října divákům i eso, které by určitě brali i v Pardubicích. Poslední český vítěz Zlaté přilby tam ale bude kvůli povinnostem v Polsku chybět. „Mrzí mě, že se nemůžu zúčastnit Zlatý přilby. Ale v pondělí budu na Tomíčkovi," uvedl pro speedwaya-z.cz Milík, který si v tomto týdnu připsal domácí titul.

V Praze na rozdíl od Pardubic, kde triumfoval v roce 2017, ještě nezvítězil. A zdejší dráha vůbec už proklatě dlouho česká na český úspěch (naposledy v roce 2010 Matěj Kůs).

Milík je pošesté domácím šampionem na ploché dráze

Přijde v pondělním večeru? Na Markétě se sejde vyrovnaná konkurence. Závod se pojede už podvaapadesáté.

Hvězdu, která se vrátila z penze, na slavný závod letos nevzali. České řady prořídly

Pardubice loni protikoronavirovým opatřením unikly, byť s omezeními pro diváky. Letos pořadatelé na východě Čech i v Praze mohou přivítat diváky bez početních omezení.

Plochodrážní víkend
Pardubice
Pátek 1. 10. v 17.00 - MS juniorů (mj. s českou nadějí Janem Kvěchem)
Sobota 2. 10. ve 13.00 - Zlatá stuha juniorů a MS ve flat tracku
Neděle 3. 10. ve 12.00 - 73. Zlatá přilba (mj. s trojnásobným vítězem Jasonem Doylem z Austrálie, jeho krajanem Maxem Frickem, Slovincem Matejem Žagarem)
Praha Markéta
Pondělí 4. 10. v 18.00 - 52. Tomíčkův memoriál (mj. s Václavem Milíkem, Dánem Matiasem Nielsenem, Britem Adamem Ellisem)
vap, Sport.cz

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.