Zlatou přilbu pojede sedm účastníků Grand Prix a šest Čechů

26. září 2013 11:09 - Pardubice

K drobným změnám ve startovní listině došlo na posledních chvíli před 65. ročníkem plochodrážního závodu o Zlatou přilbu města Pardubic, který se pojede na stadiónu ve Svítkově tuto neděli. Nabídku na jedno ze dvou uvolněných míst dostal Rune Holta, norský rodák reprezentující Polsko a bývalý jezdec Grand Prix. V šestatřicetičlenném startovním poli bude také šest českých reprezentantů.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Do Pardubic přijede sedm stálých účastníků prestižního seriálu Grand Prix. Mezi nimi je i Švéd Andreas Jonsson, který jako jediný ze startujících dokázal Zlatou přilbu už vyhrát (2007). Dalšími jsou jeho krajan Antonio Lindbäck, Slovinec Matej Žagar, Polák Krzysztof Kasprzak, Dán Niels-Kristian Iversen, dvojnásobný mistr světa Greg Hancock z USA a Australan Darcy Ward.

Součástí plochodrážního svátku od pátku do neděle budou čtyři závody. Vedle tradiční Zlaté přilby a páteční Zlaté stuhy se pojede v sobotu také finále mistrovství světa juniorských družstev a v pátek rozvíjející se disciplína flat track.

Drymlové budou chybět

Z Čechů poměří síly se špičkou Josef Franc, Matěj Kůs, Tomáš Suchánek, Hynek Štichauer a Václav Milík. Ten pojede také finále mistrovství světa juniorských družstev i Zlatou stuhu. Jako šestý Čech bude do Zlaté přilby nasazen po Milíkovi nejlepší domácí junior z pátečního závodu této kategorie. Chybět budou čerstvý mistr republiky Aleš Dryml, kterého čeká finále mistrovství Evropy, i jeho zraněný bratr Lukáš Dryml.

Do finále MS juniorských družstev nominoval kouč Milan Špinka čtveřici Milík, Zdeněk Holub, Roman Čejka a Eduard Krčmář. Ti se utkají s Dány, Australany a favorizovaným Polskem. Start Zlaté přilby je v neděli ve 13:30, finále je připraveno na 18:20.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: