Praha opět přivítá plochodrážní Grand Prix. Pojede se v květnu

8. října 2013 12:53 - Praha

Česko se může v příští sezóně opět těšit na plochodrážní svátek v podobě závodu Grand Prix v Praze. Organizátoři se již také společně s promotérem seriálu BSI Speedway dohodli, že se na břevnovském stadiónu Markéta pojede 31. května 2014.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Metropole přivítá nejlepší závodníky světa levotočivých zatáček již poosmnácté za sebou. "Autoklub Markéta odvedl letos dobrou práci při uspořádání dvou nejvýznamnějších podniků, jimiž bylo kromě GP i finále MS družstev. Na základě těchto dílčích úspěchů se nám podařilo domluvit na GP i v příštím roce," řekl na úterní tiskové konferenci v Praze člen organizačního týmu a Výkonného výboru Svazu ploché dráhy Pavel Ondrašík.

Letošní Grand Prix se jela 18. května, v příštím roce se pojede o dva týdny později, ale organizátoři jsou rádi, že jim zůstal květnový termín. "Vcelku nám vyhovuje a myslím, že i lidé, kteří k nám jezdí z venku, už si zvykli. Je to určitě lepší než dubnový a červencový termín," dodal Ondrašík.

Současná tříletá smlouva mezi promotérem a organizátory platí do roku 2015. Negarantuje však závod za všech okolností. Obě strany se musí shodnout příští rok, a to i na základě vyhodnocení odjetého ročníku.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.