Rubriky:

Motocykly

Abraham si pochvaluje vstup do MS superbiků. Prohánět chce i elitní jezdce

4. března 2016 20:19 - Praha

Po nepovedených sezónách v MS silničních motocyklů v královské třídě MotoGP přesedlal do šampionátu superbiků a rozhodně nelituje. Šestadvacetiletý Karel Abraham tvrdí, že si po delší době závodění zase užívá.

 

Vlastimil Vacek, Právo

S třináctým a jedenáctým místem v úvodním podniku v Austrálii jste spokojený?

Rozhodně. Napoprvé to byl skvělý test, který ukázal, že mám šanci se v superbicích prosadit. Věřím, že se postupně zlepším do první desítky a později budu snad prohánět i elitní jezdce.

Nevadí vám, že teď zřejmě trochu sejdete motoristickým fandům z očí?

To si nemyslím. MotoGP je mnohem populárnější, ale když se mi bude dařit, bude se o mně vědět víc než v uplynulých letech, kdy to se mnou šlo z kopce. Teď mě konečně zase závodění strašně baví. Superbiky jsou nesmírně atraktivní. Neustále se na trati předjíždíme a hlavně cítím, že se můžu zlepšovat.

Liší se nějak atmosféra okolo obou seriálů?

V MotoGP je pochopitelně mnohem větší šrumec. Připadá mi, že v superbicích panuje kamarádštější prostředí, všichni jsou nějak víc v pohodě.

Na šampionát silničních motocyklů jste ale nezanevřel...

Určitě ne. Když mi to časově vyjde, budu letos závody spolukomentovat v televizi.

Nemrzí vás, že se už tři roky MS superbiků v Brně nejezdí?

Z osobního hlediska ani ne, protože mi ten velký tlak při domácích závodech nikdy příliš neseděl. Brnu a českým fandům bych ale hrozně moc přál, aby se na Masarykův okruh superbiky v dohledné době vrátily.

Čestmír Folk, Právo

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.