Vítěz z Markéty Doyle po dalším triumfu bojuje o titul

28. srpna 2016 11:16 - Gorzów

Vítěz červnové Grand Prix na Markétě Australan Jason Doyle nečekaně bojuje o titul mistra světa na ploché dráze. V sobotním závodu v polském Gorzówě vybojoval druhé prvenství v kariéře a na druhém místě průběžného pořadí šampionátu ztrácí na Američana Grega Hancocka sedm bodů. Do konce sezóny zbývají čtyři závody.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Doyle v dramatickém finále polské Grand Prix předjel v poslední zatáčce Brita Taie Woffindena, úřadujícího mistra světa, a v seriálu má před ním jednobodový náskok.

"Bojuju o titul, ale hlavně chci jezdit Grand Prix i příští rok," řekl Doyle, který v šampionátu absolvuje teprve druhou sezónu. Loni skončil celkově pátý. Letošní ročník vyvrcholí 22. října v Melbourne, takže by mohl slavit titul jako šestý Australan před domácím publikem. "To by byl splněný sen, ale bude těžké nasbírat tolik bodů," uvedl třicetiletý jezdec, který ze čtyř letošních finálových účastí vytěžil ještě dvě druhá místa.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.