Rubriky:

Motocykly

V dešti doma létal nejlépe Pilník a vyhrál první závod šampionátu

9. července 2017 07:47

Petr Pilát vyhrál úvodní závod mistrovství České republiky ve freestyle motokrosu. Na domácí půdě, ve svém tréninkovém areálu v Čerčanech, triumfoval v rámci tradiční akce „Pilníkovo pozdní odpoledne", když těsně porazil Filipa Podmola. Na třetím místě skončil Matěj Česák, konkurence z Polska neuspěla.

 

archiv Petra Piláta

Každý z freestyle motokrosařů musel předvést dva triky. Petr Pilát s Filipem Podmolem dostali od porotců stejný počet bodů, o vítězi rozhodla čistota dopadu. Pilát se do salta rozjel s nohama na jedné straně motocyklu, Filip Podmol zase předvedl populární „třistašedesátku". „Podmol měl perfektní trik, provedl ho skvěle. Pilát ale udělal více kombinací, navíc z triku odjel naprosto čistě. A to rozhodlo," prozradil porotce Petr Kuchař.

Pilát měl situaci těžkou v tom, že závod zároveň organizoval. Situaci mu navíc zkomplikovalo počasí, protože začalo pršet a program se kvůli tomu protáhl. „Bylo to velice náročné. Odpočíval jsem vždycky ve chvíli, když jsem byl na motorce a předváděl triky. Jsem rád, že to vyšlo. Vsadil jsem na dva své nejoblíbenějšíá triky," hodnotil závod borec, který obhajuje vítězství ve freestyle motokrosovém mistrovství.

Filip Podmol bral i druhé místo, start byl pro něj zážitkem. „Důležité bylo se předvést divákům. Určitě bych chtěl ale domácí titul vyhrát," nevzdává se. Libor Podmol se závodu nezúčastnil, protože se připravuje na X-Games. Druhý závod se uskuteční v září v Poříčí nad Sázavou.

Mistrovství ČR ve freestyle motokrosu, 1. závod

1. Petr Pilát (ČR) 26 bodů
2. Filip Podmol (ČR) 26-
3. Matěj Česák (ČR) 24
4. Marcin Lukaszczyk (Pol.) 23
5. František Máca (ČR) 19-
6. Rafał Biały (Pol.) 15-.
rjm, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly