Rubriky:

Motocykly

Rossiho zátěžový test po zlomenině nohy přerušil déšť

19. září 2017 10:18 - Misano

Motocyklový jezdec Valentino Rossi musel kvůli dešti odložit po několika odjetých kolech na okruhu v Misanu rozhodnutí, zda bude po zlomenině nohy závodit už o nadcházejícím víkendu. Dnešní podmínky podle webu MotoGP.com nedovolily italské legendě uskutečnit plnohodnotný zátěžový test, proto si devítinásobný mistr světa ponechal čas na verdikt do středy.

 

Rui Vieira, ČTK/AP

Od pátku do neděle je ve Španělsku na programu Velká cena Aragonie, pro kterou má Rossiho nahradit nizozemský jezdec superbiků Michael van der Mark. Při jeho nominaci před týdnem tovární tým Yamaha avizoval, že Rossi závod nestihne a do šampionátu se vrátí až za další tři týdny v Japonsku. Hvězdný Ital nicméně šanci na urychlený návrat do mistrovství světa nevzdal a rozhodl se necelé tři týdny po úrazu pro zátěžové testovací jízdy.

Rossi si zlomil holeň a lýtkovou kost poslední srpnový den při enduru. Podrobil se operaci a musel vynechat Velkou cenu San Marina. Po této absenci mu patří v mistrovství světa MotoGP čtvrté místo se ztrátou 42 bodů na čelo pořadí, do konce šampionátu zbývá odjet pět závodů.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.