Rubriky:

Motocykly

Kornfeil v kvalifikaci Moto3 v Mugellu obsadil až 21. místo

2. června 2018 13:56 - Mugello
(Aktualizováno: 2. června 2018 16:49)

Motocyklista Jakub Kornfeil odstartuje do nedělní Velké ceny Itálie v kategorii Moto3 až z 21. místa. Český závodník v sobotní kvalifikaci na nejrychlejšího Jorgeho Martína ztratil přes jednu sekundu a nezopakoval dobré výsledky z tréninků, ve kterých byl nejhůře desátý. V královské kategorii MotoGP byl Karel Abraham dvaadvacátý.

Video již není dostupné

sntv

Kornfeil se přitom ještě dopoledne ve třetím tréninku blýskl pátou příčkou se ztrátou 35 setin na Martína a ještě vylepšil výkony z pátečních jízd, ve kterých byl desátý a sedmý. V kvalifikaci se mu však nedařilo a 21. místem si vyrovnal nejhorší startovní pozici v dosavadních pěti závodech. Jeho maximem je naopak dva týdny stará druhá příčka z Francie.

Martín naopak ovládl kvalifikaci počtvrté za sebou a v neděli bude útočit na druhé vítězství v sezóně. Za ním se s minimálním rozestupem seřadila japonská dvojice Tacuki Suzuki a Ajumu Sasaki, zatímco vedoucí závodník průběžného pořadí Marco Bezzecchi z Itálie byl pátý.

"Je to obrovská škoda. Celý víkend se nám dařilo být v horních místech tabulky a kvalifikace se tak pokazila. Sedmá řada je strašná a z dnešního výkonu nemůžu mít vůbec radost. Doufám, že se Martinovi zítra nepodaří utrhnout. To by mohlo znamenat roztrhání startovního pole, což si samozřejmě nepřeju. Motorka funguje fajn, takže zítra se o to poperu se vší vervou!" neskládal zbraně Kornfeil.

Rossi dostal Italy do varu

Pole position v MotoGP vybojoval k nadšení desetitisíců italských fanoušků jejich oblíbenec Valentino Rossi. Devětatřicetiletý veterán vyhrál kvalifikaci poprvé od Velké ceny Japonska v říjnu 2016.

Do první řady na startovním roštu devítinásobného mistra světa doprovodí Španělé Jorge Lorenzo na ducati a Rossiho kolega z týmu Yamaha Maverick Viňales.

Abraham zajel třetí nejhorší čas ze závodníků ve své třídě a na startu bude v poslední osmé řadě.

Kvalifikace na Velkou cenu Itálie v Mugellu
Moto3:
1. Martín (Šp./Honda) 1:56,634
2. Suzuki (Jap./Honda)-0,190
3. Sasaki (Jap./Honda) -0,210
...
21. Kornfeil (ČR/KTM) -1,044
Moto2:
1. Pasini (It./Kalex) 1:51,575
2. Schrötter (Něm./Kalex) -0,030
3. Á. Márquez (Šp./Kalex) -0,067
MotoGP:
1. Rossi (It./Yamaha) 1:46,208
2. Lorenzo (Šp./Ducati) -0,035
3. M. Viňales (Šp./Yamaha) -0,096
...
22. Abraham (ČR/Ducati) nepostoupil do druhé části kvalifikace
ČTK, Sport.cz

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly