Ostatní

Češi skončili druzí v automobilové Lize mistrů. Vyhráli Italové

14. února 2019 16:47 - Praha

Stupně vítězů, jen jedna země předstihla Česko. Zástupci českého motorsportu byli druhou nejúspěšnější národností v závodech mistrovství světa a Evropy pořádaných Mezinárodní automobilovou federací (FIA). V žebříčku takzvané Ligy mistrů předstihla Českou republiku v minulém roce jen Itálie.

archiv Jana Kopeckého

Češi v roce 2018 získali sedm titulů, pět druhých a stejný počet třetích míst. Nasbírali tak celkem 36 bodů. Vítězní Italové získali za sedm prvních, devět druhých a sedm třetích míst v seriálech FIA o deset bodů více. Třetí Němci měli stejně jako čtvrtá Velká Británie a páté Švédsko 32 bodů. Do první desítky se mezi evropské země vešla na osmém místě Brazílie.

"Minulý rok byl pro české barvy výjimečný, obzvlášť vezmeme-li v úvahu nesrovnatelně nižší prostředky, kterými naši zástupci disponují v porovnání s konkurencí. Tento handicap však umí nahradit znalostmi, zkušeností a především obrovským odhodláním," uvedl prezident Autoklubu ČR Jan Šťovíček.

10. Lotyško 13

O nejvýraznější české úspěchy se loni postarali Patrik Hájek, který se stal mistrem světa motokár v kategorii KZ a Jan Kopecký, jenž ovládl rallyeové MS v kategorii WRC2.

Čeští autokrosaři zcela ovládli mistrovství Evropy. Ze čtyř kategorií vypsaných pro evropský šampionát si odvezli tři mistrovské tituly. Václav Fejfar, Petr Nikodém a Jakub Novotný tak dokázali, že v autokrosu patří mezi absolutní evropskou špičku.

lik, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.