Živě

Veterán F1 smetl mechanika, hororový moment se obešel bez následků

9. června 2019 17:49 - Fort Worth

Plné ruce práce měl anděl strážný pří sobotním závodu zámořského seriálu IndyCar v texaském Fort Worthu. Veterán formule 1 Takuma Sato totiž šedesát kol před cílem zajel do boxů tak nešťastně, že smetl vlastního mechanika a dobrzdil až u sousedů. Ošklivý moment se jako zázrakem obešel bez vážnějšího zranění.

sntv

Dvaačtyřictiletý Sato závod vedl a v 61 kole zamířil do boxů. Na své místo ale přijel příliš rychle, ocitl se příliš blízko boxové zídce a mechanik Chris Welch po kontaktu s vozem vyletěl do vzduchu jako hadrový panák. Bezprostředně po nárazu byl odvezen do lékařského centra na okruhu, kde ale vyšetření neprokázalo vážnější zranění.

„Jsem v pohodě. Pár bolístek, nic zlomeného. Během týdne budu zpátky u týmu," vzkázal Welch po návštěvě u lékařů.

Sato za incident vyfasoval stop-and-go penalizaci a v konečném pořadí se propadl na 15. místo. Závod vyhrál Josef Newgarden, který si tak pojistil průběžné vedení v seriálu.

pn, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.