Rubriky:

Ostatní

Černá neděle. Vettelův bratr ve vysoké rychlosti havaroval

10. června 2019 14:36 - Vídeň/Praha

Nejen čtyřnásobný mistr světa Formule 1 Sebastian Vettel, který po penalizaci přišel o triumf ve Velké ceně Kanady, ale ani jeho bratr Fabian neprožil zrovna vydařený závodní víkend. Mladší z obou sourozenců jen několik hodin před startem GP v Montrealu havaroval v rakouském Spielbergu ve 3. dílu mezinárodního seriálu ADAC GT Masters. Z karambolu naštěstí vyvázl bez zranění.

Dvacetiletý Fabian Vettel bojoval na Red Bull-Ringu v posledním kole závodu o 10. pozici s Lucasem Auerem, když se v rychlosti kolem 240 km/hod. najednou uvolnila přední kapota jeho Mercedesu AMG, zastínila mu výhled a dezorientovaný německý pilot po smyku narazil do svodidel u stanoviště traťových maršálů.

Vettel z poškozeného vozu vystoupil nezraněn. „Bylo to, jako by mi někdo vystřelil do čelního skla bazukou. Kapota se neotvírala pomalu, ale náhle udeřila do okna," řekl později v interview pro Auto-Bild.

mm, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.