Lacko se s ME rozloučil výhrou, boj o druhé místo ale prohrál

6. října 2019 15:52 - Praha

Automobilový jezdec Adam Lacko se rozloučil se sezonou mistrovství Evropy tahačů výhrou v hlavním závodě ve španělské Jaramě, boj o konečné druhé místo s domácím Antoniem Albacetem ale prohrál. Pilota týmu Buggyra Racing nakonec dělilo od stříbrné pozice sedm bodů. Titul si již s předstihem zajistil Jochen Hahn z Německa.

 

Buggyra media

"Někdy při nás stálo štěstí, jindy ne. Myslím si, že (náš souboj s Albacetem) rozhodl Zolder, kdy nám praskly brzdy," řekl Lacko a poukázal na nedokončenou čtvrtou jízdu na belgickém okruhu. Nenahrálo mu ani zrušení nedělních jízd v Mostě kvůli nepřízni počasí na začátku září.

Lacko ztrácel před Jaramou na Albaceteho tři body. Reálnou šanci na boj o druhou pozici ztratil v sobotu, kdy dostal dodatečně desetisekundovou penalizaci a přišel o výhru v druhé jízdě. Zkušený Španěl se mu tak vzdálil na 14 bodů, dnes jich ve hře bylo už jen 30.

Lacko přišel o výhru v Jaramě, druhé místo se mu vzdálilo

Pětatřicetiletý rodák z Čeladné v neděli vyhrál kvalifikaci, následně byl nejrychlejší i v třetí jízdě závodního víkendu, Albacete ale dojel třetí. Do poslední jízdy tradičně elitní osmička nastoupila v obráceném pořadí a domácí jezdec si svůj náskok zkušeně hlídal. Lacko dojel i přes veškerou snahu pátý za Albacetem. Vyhrál Maďar Norbert Kiss.

Lacko: Měl jsem dobrý start

"Více to nešlo. Na startu mě vytlačili, vyvezli mimo trať. Měl jsem přitom dobrý start. Trošku jsem se propadl a pak jsem se musel postupně propracovat dopředu," řekl Lacko ČTK.

Radost mu udělala alespoň předešlá výhra stylem start - cíl. "Z pohledu diváka to vypadalo možná jednoduše, ale z pohledu mého to tak jednoduché nebylo. Jochen na mě od prvního kola do posledních metrů tlačil, zkoušel mě znervóznět, občas do mě i lehce ťuknul, aby to bylo zajímavější. Nenechal jsem se, udržel jsem nervy na uzdě a dotáhl jsem do cíle na suprovém prvním místě," uvedl Lacko.

Mistrovství Evropy v závodech tahačů v Jaramě (Španělsko):
3. jízda:
1. Lacko (ČR/Buggyra) 24:07,428
2. Hahn (Něm./Iveco) -0,359
3. Albacete (Šp./MAN) -0,899.
4. jízda:
1. Kiss (Maď./Mercedes) 24:15,023
2. Hahn -4,476
3. Halmová (Něm./Iveco) -6,171
...5. Lacko -8,050.
Konečné pořadí ME:
1. Hahn 370
2. Albacete 268
3. Lacko 261.
Hodnocení týmů:
1. IVECO Magirus 627
2. MAN Löwen Power 510
3. Buggyra Racing 519.
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: