Rubriky:

Ostatní

Příští ročník Grand Prix na ploché dráze začne 25. dubna v Praze

26. října 2008 12:17 - DURBAN

V Praze na Markétě začne 25. dubna příští ročník elitního plochodrážního seriálu Grand Prix. Rozhodla o tom plochodrážní komise mezinárodní motocyklové federace FIM na sobotním kongresu v Jižní Africe. Letos se český závod GP konal 2. srpna.

V Praze-Břevnově se nejlepší světoví jezdci sejdou již potřinácté v řadě, což je v této soutěži unikát. Ve startovním poli by neměl chybět někdo z českých plošinářů, pojede ale na divokou kartu, protože pro příští rok si žádný Čech účast v prestižním seriálu GP nevybojoval. Závodů Grand Prix bude dvanáct, poslední z nich se pojede 14. listopadu v Melbourne.

V kalendáři plochodrážních disciplín pro sezónu 2009 je celkem pět závodů mistrovství světa na českém území. Také pětidílné finále MS na dlouhé dráze začne v Česku, 20. června se pojede první finálový závod v Mariánských Lázních. Celého seriálu by se měl zúčastnit nejlepší český jezdec v této disciplíně Zdeněk Schneiderwind.

V Divišově se 7. června uskuteční jedna z kvalifikací o účast v Grand Prix 2010. Ve Mšeně se 17. května pojede kvalifikační kolo juniorského šampionátu jednotlivců, v Pardubicích pak 6. června semifinálový závod mistrovství světa juniorských družstev.

Kalendář Grand Prix 2009:
25. dubna: GP České republiky (Praha), 9. května: GP Polska (Lešno), 30. května: GP Švédska (Göteborg), 13. června: GP Dánska (Kodaň), 27. června: GP Velké Británie (Cardiff), 1. srpna: GP Lotyšska (Daugavpils), 15. srpna: GP Skandinávie (Malilla), 29. srpna: GP Evropy (Bydhošť), 12. září: GP Slovinska (Krško), 26. září: pořadatel bude určen dodatečně, 10. října: GP Itálie (místo bude vybráno dodatečně), 14. listopadu: GP Austrálie (Melbourne).

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní