Rubriky:

Ostatní

Motocyklista Abraham slavil týmový motokárový triumf v Brně

25. ledna 2009 15:42 - BRNO

Motocyklový jezdec Karel Abraham a spolu s ním mistr Evropy v závodech do vrchu Miroslav Jakeš a autokrosař David Nosálek vyhráli dvouhodinový závod motokár při exhibičním Setkání mistrů motoristického sportu v Brně. Druzí skončili okruhoví jezdci Jiří Mičánek a Michal Matějovský společně s autokrosařem Ladislavem Hanákem.

 

Cardion AB Motoracing

"Jednalo se sice o zábavnou akci, ale pokud sednu k závodění do jakéhokoliv prostředku, tak se snažím jet naplno. Proto mám z vítězství velkou radost," poznamenal Abraham. Své umění za volantem prokázal i v závodě jednotlivců na 20 kol, ve kterém skončil těsně druhý za okruhovým jezdcem Markem Friedem.

Setkání mistrů se uskutečnilo už pojedenácté. Vedle Abrahama se jej zúčastnili i další motocyklový závodník Lukáš Pešek, který v závodě družstev zajel nejrychlejší kolo, či motocykloví freestylisté Petr Kuchař a Tonino Jardel z Itálie.

Motokárové závody v rámci Setkání mistrů v Brně:

Družstva (2 hod.): 1. Junior tým (Abraham, Jakeš, Nosálek) 212 kol, 2. Kabrňáci (Mičánek, Hanák, Matějovský) -1 kolo, 3. Těžká noha (Svoboda, Studenič, Janák) -2 kola.

Jednotlivci (20 kol): 1. Fried, 2. Abraham, 3. Pešek, 4. Mičánek, 5. D. Michl, 6. Šenkýř.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Rallye Dakar 2021

Letošní již 43. ročník slavné Rallye Dakar začíná v Saudské Arábii 2. ledna a končí 15. ledna 2021. Na závodníky čeká dvanáct etap a více než 7600 kilometrů. Začátek i konec trasy je stanoven ve městě Džidda.