Tohle se může stát jednou za deset let! Schumacherovi zkazil závod neuvěřitelný moment

12. července 2020 17:41 - Praha

Náhodně aktivovaný hasicí přístroj zastavil syna legendárního Michaela Schumachera Micka v cestě za možným medailovým umístěním v závodě formule 2 v rámcovém programu Velké ceny Štýrska F1. Jednadvacetiletý německý pilot musel odstavit vůz v polovině dnešního sprintu z třetí pozice, protože jeho kokpit včetně volantu a hledí helmy z ničeho nic pokryla hasicí pěna a v jízdě nemohl pokračovat.

 

Profimedia.cz

"To bylo fakt nešťastné," litoval Schumacher. Nezvyklý incident vysvětlil tím, že hasicí přístroj aktivoval uvolněný kousek pneumatiky, který zasáhl drobný spínač na pravé straně vozu.

"Ze statistického hlediska se něco takového může stát v závodě jednou za deset let. Dnes se to přihodilo mně," konstatoval Schumacher.

Smolná událost byla pro člena jezdecké akademie Ferrari hořkou tečkou za víkendem na Red Bull Ringu ve Spielbergu, během něhož mu pódiové umístění uniklo i v sobotním hlavním závodě. Za třetím místem v něm zaostal o desetinu sekundy.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.