Fanoušci se nedostali na stadion, závody sledovali z vysokozdvižných plošin

23. července 2020 15:12 - Lublin/Praha

Polští fanoušci motorsportu v městě Lublin se kvůli koronaviru nedostali na tribuny při závodu plochodrážníků. Svůj oblíbený podnik si ale přesto nenechali ujít a sledovali ho z vysokozdvižných plošin. Na parádní atmosféru, kterou vysoko nad okruhem dokázali vytvořit, se můžete podívat ve videu.

Video již není dostupné

Reuters

Nápad vzešel z hlavy místního rodáka Patryka Bieniaszewskiho. Během prvního závodu se před časem u Lublinského oválu sešli tři nadšenci s vysokozdvižnými plošinami.

Na tom posledním jich ale podle agentury Reuters bylo už 21 a do budoucna prý mají přibýt další. Kvůli kronaviru pořadatelé smějí naplnit pouze 25 % kapacity stadionu, polská vláda ale slíbila, že by mohlo být brzy umožněno zaplnit polovinu.

Polsko v současnosti hlásí nárůst nakažených nemocí covid-19 po stovkách. V zemi koronaviru podlehlo něco přes 1 600 lidí.

pb, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: