Rubriky:

Ostatní

Úvodní podnik v Misanu přinesl triumf a českou hymnu

12. srpna 2020 17:19 - Misano

O uplynulém víkendu se v italském Misanu uskutečnil úvodní podnik pohárového seriálu Lamborghini SuperTrofeo Europe. V prestižním klání hají od loňské sezony české barvy tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra, který i letos nasazuje dva závodní speciály Lamborghini SuperTrofeo EVO.

 

Buggyra media

„Na start letošní sezony se čekalo opravdu dlouho. Před dvěma týdny nikdo pořádně nevěděl, kolik aut bude stát na roštu prvního závodu. Nakonec jich bylo 23, což je na dnešní dobu poměrně atraktivní číslo zajišťující potřebnou kvalitu a úroveň," říká manažer týmu Jiří Mičánek jr.

Místo Josefa Záruby se v rychlé posádce s Jakubem Knollem bude v letošním roce představovat další ostřílený jezdec Bronislav Formánek. Dvojice Libor Dvořáček s Kurtem Wagnerem pak budou bojovat především o body ve třídě LC Cup.

Dvojnásobný mistr světa formule 1 Emerson Fittipaldi a jeho syn jezdili na autodromu v Mostě

Buggyra

„Okruh v Misanu je nechvalně znám kvůli svým až příliš vysokým obrubníkům. Jsou zde především kvůli závodům motorek a jsou každoročním problémem všech automobilových seriálů. Ve čtvrtečních testech jsme věnovali maximum úpravám nastavení a pilovali poslední detaily. Každý z jezdců ukázal velký progres, obzvláště pak Libor Dvořáček, který potvrdil svou rychlost z předcházejících testů, kdy zrychlil o více než vteřinu," dodává Jiří Mičánek.

Vítězství hned na úvod

První ze dvou závodů čekal na jezdce v sobotu večer. Promotér šampionátu v Misanu využívá, že je zdejší trať plně pokryta umělým osvětlením, a tak se zde každoročně koná jediný večerní závod.

„Dvořáček s Wagnerem dokázali navázat na dobré časy z tréninků jak v kvalifikaci, tak i v samotném závodě, kdy s přehledem ovládli svou třídu a sezonu zahájili nejlepším možným způsobem, vítězstvím. Skvělý výkon a odměna za odvedenou práci v předchozích sezonách! Knoll s Formánkem obsadili patnáctou příčku, která sice nesplňuje naše očekávání, ale konkurence v SuperTrofeu je opravdu velká. Druhý závod nám pak vůbec nevyšel. Obě posádky odstoupily kvůli problémům se zavěšením. Obrubníky netrápily jen nás, ale nemá cenu se vymlouvat, podmínky byly pro všechny stejné. Loni jsme měli štěstí, že se nám problémy s obrubníky vyhýbaly, nicméně letos jsme nástrahy poznali v plné síle," uzavírá Jiří Mičánek hodnocení úvodního podniku.

Další se uskuteční až o prvním zářijovém víkendu, kdy jezdci zavítají do Německa na Nürburgring.

dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní