Rubriky:

Ostatní

V 70 letech zemřel automobilový jezdec Břetislav Enge

14. září 2020 16:05 - Praha

Český motorsport zasáhla smutná zpráva. Ve věku 70 let zemřel bývalý úspěšný automobilový jezdec Břetislav Enge, otec jediného českého pilota v závodech formule 1 Tomáše Engeho. O jeho úmrtí informoval server ewrc.cz.

 

twitter@AutoSportCZ

Břetislav Enge slavil úspěchy zejména na okruzích. V 70. a 80. letech minulého století startoval v mistrovství Evropy cestovních vozů a v roce 1981 se radoval se Škodou z vítězství v kategorii týmů. O pět let později se stal továrním jezdcem BMW. Věnoval se i závodům do vrchu, v kterých získal v roce 1994 titul vicemistra Evropy.

Třikrát obdržel Zlatý volant v kategorii okruhů. Tradiční anketu ovládl v letech 1982, 1984 a 1993. Před šesti lety se k závodům vrátil a navázal na své někdejší starty v rallye. S dcerou Lucií v roli spolujezdce dvakrát zvítězil v Rallye Bohemia historických vozů.

Ve věku 70 let zemřel bývalý úspěšný okruhový jezdec Břetislav Enge, otec jediného českého pilota, který se představil v závodech formule 1, Tomáše Engeho (vlevo).

Veronika Šimková, ČTK

Jeho syn Tomáš se zapsal do historie jako první český jezdec ve formuli 3000 i formuli 1 či zámořském seriálu IndyCar. V prestižním šampionátu F1 se představil v roce 2001 ve třech závodech v týmu Prost.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní