Rubriky:

Ostatní

Kostka pojede s vozem Merecedes DTM i české mistrovství

26. dubna 2011 17:46 - BRNO

Do mistrovství České republiky v závodech automobilů na okruzích zasáhnou navzdory předchozí dohodě opět výkonnostně silné vozy s klasifikací DTM. Ve víkendové Jarní ceně Brna na Masarykově okruhu se na startu objeví minimálně dvě taková auta.

 

BPA/Martin Straka

Jako první se přihlásil s pronajatým vozem Audi A4 Michal Matějovský. "A tuto přihlášku jsme vzali jako výzvu. Proto do šampionátu nasadíme jeden Mercedes DTM, který bude pilotovat Tomáš Kostka," uvedl na dnešním setkání s novináři majitel týmu Gravity-Charouz Racing Antonín Charouz.

Majitelé speciálně upravených vozů DTM přitom po loňské sezoně avizovali, že budou startovat v jiných seriálech. Jedním z důvodů byly i nářky ostatních jezdců s vozy kategorie RSR, že v nerovném souboji nemají naději na úspěch. Těsně před Jarní cenou Brna se situace otočila a křehká dohoda padla.

Charouzův tým letos původně počítal se startem ve třech seriálech: ve Světové sérii Renault, v Lamborghini Super Trofeo a v mistrovství FIA GT3, kde bude startovat rovněž Kostka. "Nyní jsme si program kvůli porušení dohody rozšířili o domácí mistrovství České republiky. I když nám budou některé termíny kolidovat," dodal Charouz.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Rallye Dakar 2021

Letošní již 43. ročník slavné Rallye Dakar začíná v Saudské Arábii 2. ledna a končí 15. ledna 2021. Na závodníky čeká dvanáct etap a více než 7600 kilometrů. Začátek i konec trasy je stanoven ve městě Džidda.