Zanardi vyhrál na vozíku maratón ve Florencii a ještě k tomu v rekordu

28. listopadu 2011 07:57 - FLORENCIE

Další maratónský úspěch zaznamenal automobilový závodník Alessandro Zanardi. Ital, který před deseti lety při nehodě přišel o obě nohy, vyhrál v neděli kategorii handbike maraton ve Florencii.

 

ČTK

Pětačtyřicetiletý jezdec, který chce příští rok startovat na paralympijských hrách v Londýně, navázal na nedávné vítězství v New Yorku. Už dříve na ručně poháněném vozíku vyhrál maratóny v Benátkách a Římě.

Ve Florencii Zanardi časem 1:12:08 zlepšil o více než šest minut traťový rekord. Účastník 44 Velkých cen formule 1 porazil zhruba o čtyři minuty druhého v pořadí Orazia Fagoneho, bývalého rychlobruslaře na krátké dráze, jenž získal v roce 1994 v Lillehammeru olympijské zlato ve štafetě. O tři roky později přišel při nehodě na motocyklu o nohu.

Hlavní závody ve Florencii vyhráli Etiopané Berga Bekele v čase 2:09:52 a mezi ženami Asha Gigiová za 2:31:36.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.