Živě

Buggyra testovala v Nogaru na dvou různých površích

6. května 2021 20:08 - Nogaro

První pracovní dny měsíce května se pro trio Aliyyah Kolocová, Adam Lacko a Téo Calvet nesly ve znamení testování na domácí základně ve francouzském Nogaru. Start sezony se pomalu blíží.

 

Buggyra media

Zatímco počasí první den bylo možno charakterizovat slovy střídavě oblačno, druhý se testovalo celý den na suchu. „Řekl bych, že počasí vyšlo takřka ideálně. Čím více toho mladí najezdí na mokru, tím lépe, navíc během jednoho dne testovali na dvou různých površích," potvrdil Adam Lacko, který se kromě svého vozu Buggyra DV50 svezl ve speciálech obou hvězd Buggyra Academy.

„Trochu jsem Aliyyah i Téovi pomohl s nastavením, nejdříve se na mě dívali lehce podezíravě, ale pak zajeli lepší časy a uznali, že to bylo ku prospěchu věci."

Buggyra testovala před sezonou v Mostě

Buggyra

Favorit blížícího se šampionátu zaměřil svojí pozornost především na testování závodní bio nafty Total. „Měli jsme trochu obavy z vyšších teplot, ale i v úterý jelo auto rychle, nekouřilo, pohoda. Prakticky se potvrdilo, na co jsme přišli v Mostě, bio nafta s největší pravděpodobností neomezí kvalitu závodění. Zafungovala i zlepšení motoru, na kterých jsme dělali po Mostě," konstatoval Adam.

Zatímco pro Lacka začne sezona 12. června závodem na Hungaroringu, Aliyyah Kolocová a Téo Calvet se premiérově představí o týden dříve v úvodním podniku francouzského truckového šampionátu na okruhu Charade, následuje závod v Nogaru.

„Mám za sebou Eset Cup na Hungaroringu, do té doby bych měla ještě závodit, takže čas rychleji uběhne," potvrdila Aliyyah, přičemž stejný názor sdílí rovněž Téo. „Pauza je hodně dlouhá, naštěstí se věci ve Francii začínají vracet do normálu. Věřím, že je před námi plnohodnotná sezona."

dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.