Buggyra nasazuje mercedes hodnější a čitelnější

21. května 2021 20:10 - Praha

Pokrok vynucený vývojem. Buggyra Academy rozšiřuje svůj vozový park. Konkrétně o další model úspěšné řady Mercedes - AMG. Mladší brácha loňské akvizice AMG GT3 bude sloužit přípravě mladých talentů pod dohledem zkušeného Davida Vršeckého na vybraných podnicích evropských sérií.

Buggyra

Vozový park je o něco bohatší. „Víceméně nebylo zbytí. Příští týden posíláme Mercedes - AMG GT3 do Číny, bohužel odpadá původní varianta účasti Aliyyah a Davida v tamním šampionátu, protože v důsledku pandemie covid-19 je zakázána účast cizinců a na něčem v Evropě závodit musíme," vysvětluje šéf komunikace týmu Jan Kalivoda pozadí finančně náročné transakce.

Jak dále dodává týmový boss Martin Koloc, i v tomto případě platí, že problém rovná se začátku nové příležitosti.

Buggyra v Eset Cup Series na Slovakiaringu

Buggyra

„GT3 bude konečně po roce nasazená do čínského šampionátu GT pouze s lokálními závodníky z projektu Buggyra Academy China. Nám tak opět nezbylo než se zase rozrůst," usmívá se.

„Jedná se aktuálně o jeden z nejlepších závodních strojů pro přípravu jezdců bez použití přítlaku. S novým speciálem plánujeme účast ve vybraných evropských sériích GT4, v této chvíli je jistá francouzská série. Hodláme startovat i v ESET Cupu, který se těší stále větší popularitě," avizuje Koloc.

Pomohly Charouzovy kontakty

Velkou roli při bleskovém pořízení speciálu hrály rovněž kontakty Antonína Charouze. „Navázali jsme na historicky úspěšnou spolupráci Tondy s AMG, a protože spolu děláme projekty spojené s výchovou mladých jezdců, byla transakce podstatně jednodušší," pochvaluje si šéf týmu.

David Vršecký v roli mentora sester Kolocových.

Buggyra media

Patronem projektu je David Vršecký, který spolu s Aliyyah a Yasmeen Kolocovými absolvoval první kilometry.

„Ještě jsme sice neanalyzovali data, ale podle mého názoru se jedná o výbornou volbu. Mercedes - AMG GT4 nabízí víceméně ideální platformu pro vývoj jezdců, kteří později přejdou na hodně rychlý speciál. Auto bych nazval hledačem a posouvačem limitů. Pro holky ideální. Má sice přes 500 koní, ale netrestá chyby s takovou razancí jako GT3, je hodnější, čitelnější a předvídatelnější," konstatuje Vršecký.

dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.