Pardubice s předstihem vyhrály plochodrážní extraligu

2. září 2021 22:23 - Slaný

Zlatá přilba Pardubice s předstihem vyhrála plochodrážní extraligu. Ve třetím kole týmové soutěže ve Slaném si Východočeši zajistili titul druhým místem. Spolu s výhrami v předchozích dvou závodech v Pardubicích a Liberci mají před závěrečným dílem v Praze nedostižný čtyřbodový náskok před polským týmem pod hlavičkou Gniezno/Liberec, který ovládl slánský závod.

 

Sport.cz

O druhém místě Zlaté přilby ve Slaném rozhodl až v dodatečné rozjížďce slovinský účastník Grand Prix Matej Žagar, který porazil zástupce pražské Markéty a podle bodového zisku nejúspěšnějšího jezdce závodu Jana Kvěcha.

Pardubice se na extraligový trůn vrátily po třech letech. Předchozí dva ročníky ovládla Markéta, jež v loňské sezoně poznamenané koronavirem byla vyhlášena mistrem po předčasném ukončení soutěže a třech odjetých závodech.

Extraliga družstev na ploché dráze - 3. kolo ve Slaném (Kladensko):
1. Gniezno/Liberec 35
2. Pardubice 30+2 v dodatečné rozjížďce
3. Markéta Praha 30+1, 4. Slaný 29
Pořadí po 3 kolech:
1. Pardubice 11 b. (99)
2. Gniezno/Liberec 7 (93)
3. Markéta Praha 6 (87), 4. Slaný 6 (87)
Pardubická Zlatá přilba už před závěrečným kolem získala titul.
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.