Brněnský drak podruhé: Mičánek jde do boje o vrchařské vavříny na domácí trati

14. října 2021 20:39 - Brno

O další vítězství bude chtít zabojovat Jiří Mičánek jr. s Lamborghini Huracán Super Trofeo EVO ve vrchařském závodu Brněnský drak na Masarykově okruhu. Tradiční podnik kalendáře Maverick Hillclimb Czech se jede 16. října.

 

Buggyra media

Při prvním letošním podniku na Masarykově okruhu obsadil Jiří Mičánek první a druhé místo. Na výsledky, kterými kovaný „okruhář" překvapil českou vrchařskou scénu, by rád brněnský závodník navázal. „Je to pro mě výzva z několika důvodů - zaprvé je to můj domácí závod, zadruhé cítím i povinnost navázat na úspěšnou tradici táty v této disciplíně a zatřetí je zábava potrápit kluky, kteří se vrchům věnují jako své hlavní disciplíně," říká s úsměvem pilot stáje Mičánek Motorsport powered by Buggyra.

Podzimní kolo Brněnského draka se jede v jiném formátu než jeho letní část. Start je v nejnižším bodě trati za Schwantzovou zatáčkou a závodníky čeká stoupání po trati proti směru hodinových ručiček - tedy naopak, než se na okruhu běžně závodí. „Pro mě, který okruh znám nazpaměť v klasickém směru, je to extrémně zajímavá zkušenost. V podstatě je to úplně nová trať, kterou si budu muset velmi rychle osvojit," říká Mičánek.

Jiří Mičánek jr. na vrchařském závodu v Náměšti nad Oslavou

Buggyra

V letním prvním podniku Jiří Mičánek za volantem týmového Lamborghini Huracán Super Trofeo EVO ovládl druhou rozjížďku, v první skončil druhý za Markem Rybníčkem s KTM X-BOW GT4. Šanci na lepší výsledek v ní mu zhatilo riskantní rozhodnutí nazout slicky, i když trať teprve osychala po sychravém ránu. I po výletu do kačírku ale Mičánek jízdu dokončil hned za Rybníčkem, byť s výraznou ztrátou.

Adrenalinový relax Miss České republiky 2020 Natálie Kočendové

Buggyra

„Teď mají být podmínky ideální, takže bych rád zůstal celou dobu na trati. A jsem zvědavý, jestli Markovi, který podle všeho ještě trochu zapracoval na autě, budu moct to jedno druhé místo vrátit," těší se Jiří Mičánek.

Závod se koná v sobotu 16. října na Masarykově okruhu, pro diváky bude otevřena tribuna C. Vstup na ni je zdarma.

dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.