Hrůzostrašná srážka! Sajdkárista vypadl na trať a další závodník ho sestřelil

5. srpna 2013 11:56 - Assen

Okamžik hrůzy! Tragédie! Zprávu o smrti švýcarského spolujezdce Sandora Pohla při MS silničních sajdkárů v Assenu doprovázejí děsivé obrázky.

 

Profimedia.cz

Havárie, která Pohla s pilotem Stefanem Kiserem potkala hned v úvodu závodu, přitom nemusela mít tak hrozivé následky. V prvním okamžiku vypadala skoro nevinně. Spolujezdec se neudržel na stroji. Soupeři ovšem byli příliš blízko, přiřítili se ze zatáčky bleskově a nestačili se vyhnout.

Vše se stalo ve druhém kole, kdy rozdíly mezi jednotlivými posádkami ještě byly minimální a Kiser v cílové rovince velel k odvážnému manévru. Říznul zatáčku, jenže naneštěstí stroj nezvládl, převrátil ho a vyklopený dezorientovaný spolujezdec už nestačil udělat nic.

Kdysi byly závody silničních sajdkár součástí seriálu MS motocyklů. Četní pamětníci proslulých bitev na starém brněnském okruhu, posledním přírodním v motocyklovém šampionátu, by mohli vyprávět, co vše bylo k vidění v poslední části celodenních závodů právě v podání sajdkáristů. I ztráty spolujezdců byly na pořadu dne. Tahle nedělní ovšem skončila tragicky.

Závod před 40 000 diváky byl zastaven. Pohl byl i přes péči lékařů po převozu do nemocnice prohlášen za mrtvého.

vap, Sport.cz, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: