Rubriky:

Ostatní

Lacko další úspěch nepřidal a z Misana veze průběžné páté místo

27. května 2018 16:57 - Misano

Druhý závodní den úvodního dílu mistrovství Evropy tahačů českému pilotovi Adamu Lackovi v Misanu nevyšel. Na dvě sobotní druhá místa dnes navázal nejprve devátou příčkou, poslední jízdu na italském okruhu nedokončil. V průběžném pořadí patří Lackovi páté místo, díky dvěma víkendovým vítězstvím se ujal vedení Němec Jochen Hahn.

 

Buggyra media

Oba dnešní výsledky českého jezdce byly důsledkem kolizí po startu. Ve třetí jízdě mu německý soupeř Sasha Lenz prorazil zadní pneumatiku a Lacko s ní absolvoval celý závod. "To bylo hodně o fous. Jsem rád, že jsem vůbec dojel. Na startu to tam přede mnou někdo zašlápl a to mě zaseklo. Navíc mně pak v první zatáčce Sasha prorazil gumu. Snažil jsem se pak hlavně dojet do cíle," řekl Lacko.

V závěrečné jízdě odstoupil z desátého místa kvůli špatné ovladatelnosti vozu. "Po startu jsem dostal ránu a přestalo mi fungovat řízení. Bohužel tak nepravidelně, že jsem nevěděl, kdy mi to vypne a kdy ne. Několikrát jsem vylétl i mimo trať. Nemělo cenu se s tím dál prát. Byl by to hazard," uvedl.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní