Rubriky:

Rallye

Živě

Za vítězstvím ve Finské rallye míří Tänak, lídrům MS se nedaří

28. července 2018 19:39 - Jyväskylä/Praha

Za vítězstvím ve Finské rallye míří estonský jezdec Ott Tänak s toyotou, který má po druhé etapě téměř čtyřicetisekundový náskok před druhým Norem Madsem Östbergem. Nedaří se lídrům průběžného pořadí šampionátu: Francouz Sébastien Ogier je po 19 rychlostních zkouškách sedmý, průběžně vedoucí jezdec MS Belgičan Thierry Neuville až desátý.

 

Lehtikuva, Reuters

Tänak dnes na rychlých šotolinových tratích v okolí Jyväskylä vyhrál pět rychlostních zkoušek z osmi a navýšil náskok před Östbergem na Citroënu. Třetí je o dalších pět sekund zpět Fin Jari-Matti Latvala, jeho krajan a obhájce loňského prvenství Esapekka Lappi se posunul na čtvrté místo.

Vítěz posledních pěti šampionátů Ogier ztrácí na Tänaka už přes dvě minuty. Neuville, jenž ovládl dvě předchozí rallye a v čele MS má náskok 27 bodů, ještě o minutu a půl více. V neděli čekají jezdce zbývající čtyři rychlostní zkoušky.

Finská rallye, podnik MS v automobilových soutěžích - po 2. etapě:
1. Tänak, Järveoja (Est./Toyota Yaris) 2:13:18,2
2. Östberg, Eriksen (Nor./Citroën C3) -39
3. Latvala, Anttila -44,4
4. Lappi, Ferm (oba Fin./Toyota Yaris) -1:20,6
5. Paddon, Marshall (N. Zél., Brit./Hyundai i20) -1:29,6
6. Suninen, Markkula (Fin./Ford Fiesta) -1:45,1
ČTK

Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.