Rubriky:

Rallye

Tänak odstoupil, Britskou rallye těsně vede Ogier před Latvalou

6. října 2018 19:23 - Deeside

Francouz Sébastien Ogier s fordem vede Britskou rallye před posledním soutěžním dnem o pouhé čtyři sekundy před Jarim-Mattim Latvalou. Obhájci titulu přenechal v průběhu druhé etapy vedení Estonec Ott Tänak, který musel odstoupit kvůli poruše. Pilot Toyoty měl v té době pohodlný, čtyřicetisekundový náskok a mohl pomýšlet na čtvrté vítězství v mistrovství světa za sebou. A protože ve Walesu se dnes nedařilo lídrovi MS Thierrymu Neuvilleovi, měl dobrou šanci i na posun do čela šampionátu.

 

Andrea Micková, Sport.cz

Neuville v dopoledním programu skončil po jezdecké chybě v příkopu a přišel o průběžné druhé místo. V dalším pokračování si stěžoval na špatnou volbu pneumatik a klesl až na devátou pozici. Po odstoupení Tänaka je osmý. "Jednou to přijít muselo, když člověk jede od začátku roku na maximum. Byla to moje první chyba, při níž jsem zůstal někde vězet, od (úvodní) Rallye Monte Carlo," komentoval Neuville nehodu z 11. rychlostní zkoušky, v níž nabral padesátisekundové manko.

Tänak, který před startem Britské rallye ztrácel na Neuvillea jen třináct bodů a virtuálně už byl v té chvíli před ním, se zastavil v 16. erzetě s poškozeným chladičem. Soutěž se tím výrazně zdramatizovala a před nedělními závěrečnými pěti testy jsou na předních místech vměstnáni v patnácti sekundách čtyři jezdci. Sedm sekund za Latvalou následuje jeho krajan a týmový kolega z Toyoty Esapekka Lappi, Ir Craig Breen v citroënu je o další necelé dvě sekundy zpět.

Britská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 2. etapě:
1. Ogier, Ingrassia (Fr./Ford Fiesta) 2:31:22,5
2. Latvala, Anttila -4,4
3. Lappi, Ferm (všichni Fin./Toyota Yaris) -11,8
4. Breen, Scott (Brit./Citroën C3) -13,5
5. Östberg, Eriksen (Nor./Citroën C3) -34,1
6. Mikkelsen, Jaeger (Nor./Hyundai i20) -36,5.
ČTK

Časová osa: Rallye Dakar 2020

Filtr článků - Rallye