Škoda potvrdila, že bude pro rallye vyvíjet vůz třídy S2000

6. prosince 2006 13:27 - MLADÁ BOLESLAV

Vedení automobilky Škoda oficiálně potvrdilo, že se v příštích letech bude angažovat v rallyeovém sportu. Představenstvo společnosti Škoda Auto schválilo zahájení vývoje nového soutěžního vozu na bázi druhé generace fabie. Bude se jednat o vůz kategorie S2000, která by v nadcházejících letech měla být podle mnohých odborníků dominantní skupinou v automobilových soutěžích.

 

Škoda Motorsport

Škoda by se vývoji nového vozu měla věnovat v příštím roce, podle středeční tiskové zprávy chce vyvinout cenově dostupné auto pro více soukromých týmů i jezdců.

Představitelé mladoboleslavské firmy zároveň potvrdili, že i nadále počítají s podporou soukromého týmu Jana Kopeckého s vozem Fabia WRC v mistrovství světa 2007. Její přesná forma bude ale oznámena později. Naopak končí spolupráce Škody s rakouským týmem Red Bull, který s fabiemi WRC startoval v letošním světovém šampionátu.

ČTK

Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.