Živě

Pozor, řítí se traktor! Dakarští recesisté mají po bizarní rallye nové zakázky

29. dubna 2019 19:52 - Klatovy

„Jede traktor, je to Zetor. Jede do hor orat brambor,“ zpívá ve svém songu Visací zámek. Dakarští závodníci Martin Macík a Jan Brabec z týmu Big Shock Racing si upravili refrén podle svého. Dotáhli svou výzvu do finále a nakonec opravdu odstartovali do dvou rychlostních zkoušek Rallye Šumava Klatovy v traktoru Valtra. Není divu, že recesisté dostali v cíli několik zakázek na provedení zemědělských prací... Reportáž o netradiční jízdě si můžete prohlédnout v přiloženém videu.

Big Shock Racing

Pilot kamionu za volantem, motocyklista jako navigátor. Jak slíbili, tak udělali. Traktor osedlali a vyrazili.

„Úplně nový zážitek, musel jsem si zvykat. Sedíš výš, ovladatelnost je jiná, rychlost omezenější. Ale skvělá zkušenost, i pro další Dakar si z tréninků v traktoru něco odnesu," usmívá se Martin Macík s poukazem, že šlo hlavně o zábavu.

Martin Macík, pilot kamionu ze závodu Rallye Dakar, jel část Rallye Šumava v traktoru Valtra, navigátorem byl Jan Brabec.

Miroslav Chaloupka, ČTK

Došlo ale i na adrenalin. „Jednou jsme během jízdy na trati přerovnali balíky slámy, párkrát se pěkně praštili hlavami. A když večer začalo pršet, dost dlouho jsem hledal na SmartTouch displeji, kde se zapínají stěrače, ale nakonec jsem to našel na starém dobrém místě na páce pod volantem," směje se pilot a žaluje, že mu navigátor v kabině trochu zacláněl.

„Parádní jízda, kterou jsme podnikli hlavně pro fanoušky. A ukázalo se, že motorsport nemá hranice, fandové jsou otevření a mají rádi srandu. Dakarští závodníci mohou jet v traktoru na Rallye Šumava a všichni se výborně baví," poukazuje Jan Brabec.

dos, Sport.cz

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.