Rubriky:

Rallye

První bitvu svedli s razítky, nastal klid před bouří

4. ledna 2020 12:23 - Džidda

Odpočítávají poslední hodiny. Ať už se jede slavný Dakar kdekoli, dny před samotnou soutěží jsou všude stejné. Všichni členové týmu Buggyra Racing nasbírali plný počet razítek, což znamená povolenku ke startu do soutěže. Dakar startuje již dnes slavnostním pódiem.

Administrativní a technické přejímky na Dakaru představují zátěž pro celý tým. Ve velmi krátkém čase po příletu do Saúdské Arábie se musí připravit vše, co v následujících dvou týdnech bude každý člen týmu potřebovat. A je jedno zda se jedná o jezdce, mechanika nebo člena mediálního týmu.

„Tyto dny jsou náročné a myslím, že se už všichni těšíme, až se odstartuje. Pak už nebude čas vůbec na nic," říká s úsměvem manažer týmu Jan Kalivoda.

Buggyra v dějišti Dakaru

„Jsem zvědavý, jak tady bude vypadat slavnostní zahájení. Vypadá to zatím pěkně. Myslím, že hlavní rozdíl proti Americe bude, že tu nebude tolik lidí, protože zdejší povědomí o Dakaru rozhodně není v tuto chvíli takové, jako bylo v Americe. Na druhou stranu má Saúdská Arábie, co nabídnout, vezmeme-li v potaz zdejší terén," říká Kalivoda.

Vybili mu Karla... Macík s kamionem přesto poposkočil

„Techniku jsme měli připravenou vzorně, takže jsme museli pořadatelům jen ukázat všechny bezpečnostní prvky. Došlo také na plombování restriktoru nasávaného vzduchu do motoru, což dalo pořadatelům trochu zabrat, ale nakonec se vše stihlo ve stanoveném čase. Teď už čekáme jen na zahájení soutěže a v neděli konečně první ostré kilometry," líčí Josef Macháček.

Slavnostní start dvaačtyřicátého ročníku Rallye Dakar je naplánovaný na sobotní odpoledne. V 18:58 českého času se na pódiu představí jako první dvojice Josef Macháček a Vlastimil Tošenovský se speciálem Can-Am Buggyra MK50 XRS. Ve 20:18 pak kamion Tatra Phoenix s posádkou Martin Šoltys, David Schovánek a Tomáš Šikola.

dos, Sport.cz

Časová osa: Rallye Dakar 2020

Filtr článků - Rallye