Rubriky:

Rallye

Rallye Bohemia je nachystána! Virtuální podoba se uskuteční už v závěru dubna

18. dubna 2020 17:21 - Praha

Osmnáct rychlostních zkoušek Rallye Bohemia, která by se měla uskutečnit od 10. do 12. července, už je připravených. Organizátoři závodu s měřenými úseky dlouhými v součtu 157 kilometrů v okolí Českého Dubu, na Liberecku, Železnobrodsku a Turnovsku doufají, že navzdory nepříznivé situaci způsobené pandemií koronaviru bude možné rallye jako první v letošním roce na tuzemské scéně uskutečnit.

 

Zdeněk Sluka, Právo

Dosud byly totiž všechny podniky domácího šampionátu zrušeny. Organizátoři Rallye Bohemia proto připravili virtuální možnost závodů. Díky portálu http://rbr.onlineracing.cz/ se v termínu od 24. do 30. dubna uskuteční Virtuální Bohemia Rallye 2020. Závodit se bude na třech rychlostních zkouškách z itineráře Bohemia Rallye, které byly vytvořeny českou herní komunitou.

Fanoušci stejně jako skuteční závodníci si užijí prostřednictvím počítačů rychlostní zkoušky Sosnová, Šumburk a Vinec, které se pojedou ve dvou průjezdech. Pro dokonaly zážitek je dokonce na 22. a 23. dubna připravený shakedown na okruhové trati autodromu v Sosnové.

Mostecký okruh má existenční potíže, věří v pomoc fanoušků

Podmínkou pro účast není žádná licence, ale nainstalovaná počítačová hra Richard Burns Rally s doplňky pro možnost hraní online. Absolutní vítěz získá vstupenku na tribunu autodromu v Sosnové na skutečný páteční program Rallye Bohemia 2020.

Rallye Hustopeče se v červnu neuskuteční, byla zrušena

Účastníci virtuálního závodu se mohou registrovat na adrese http://rbr.onlineracing.cz/. Další informace k závodu a pokyny ke správnému nastavení hry pro zájemce jsou dostupné na webu Bohemia Rallye.

ram, Sport.cz, Právo

Časová osa: Rallye Dakar 2020

Filtr článků - Rallye