Rubriky:

Rallye

Rallyeový šampión Loeb se opět sveze ve formuli 1

2. listopadu 2008 12:25 - SAO PAULO

Čerstvý pětinásobný mistr světa v automobilových soutěžích Sébastien Loeb si po roce opět vyzkouší jízdu s monopostem formule 1. Čtyřiatřicetiletý pilot Citroënu se v polovině listopadu zúčastní testování stáje Red Bull na okruhu v Barceloně. Jízdou ve formuli si Loeb zpestří přípravu na závěrečnou rallye sezóny v Británii, která už nic nezmění na jeho rekordním pátém triumfu za sebou

Loni absolvoval suverén automobilových soutěží na pozvání Renaultu 22 kol s monopostem F1 na okruhu v Le Castellet a svým výkonem si vysloužil uznání. "S dobrým vozem by se prosadil i ve formuli. Ví, co si s autem počít," uvedl tehdy bývalý francouzský pilot F1 Jacques Lafitte.

Závody na okruzích nejsou Loebovi cizí, neboť už dvakrát startoval v proslulém podniku 24 hodin v Le Mans a předloni obsadil se svou posádkou druhé místo.

ČTK

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


Rallye Dakar 2021

Letošní již 43. ročník slavné Rallye Dakar začíná v Saudské Arábii 2. ledna a končí 15. ledna 2021. Na závodníky čeká dvanáct etap a více než 7600 kilometrů. Začátek i konec trasy je stanoven ve městě Džidda.