Rubriky:

Rallye

Českokrumlovská rallye se pojede až za rok

25. května 2020 20:58 - Český Krumlov

Rallye Český Krumlov se letos neuskuteční. Květnovou soutěž, která měla být třetím dílem domácího šampionátu, odložili pořadatelé na příští rok.

 

Twitter@OuestFrance

"Neustále se měnící vývoj koronavirového dění, platná hygienická opatření včetně regulované účasti diváků, složitá finanční situace některých partnerů a v neposlední řadě nabitý kalendář ve druhé polovině motoristické sezony. To jsou hlavní důvody, proč jsme podnik odložili přesně o dvanáct měsíců," uvedli v tiskové zprávě organizátoři, kteří po březnovém odložení původně uvažovali o druhé polovině letošního roku.

Připomněli, že jihočeská soutěž se poprvé jela v roce 1971, v příštím roce tudíž bude mít výročí. "Naším cílem je v této neuvěřitelné tradici pokračovat a nabídnout posádkám i fanouškům soutěž v takové kvalitě, na kterou jsou zvyklí. Organizovat ji za každou cenu v omezené podobě v průběhu sychravého listopadu a tím možná ohrozit její budoucnost opravdu nechceme," doplnil pořadatelský tým.

Původně sedmidílný domácí šampionát měl začít 3. dubna Valašskou rallye. Ta byla rovněž odložena stejně jako Rallye Šumava Klatovy a Rallye Hustopeče. Aktuálně nejbližším závodem MČR je tak Rallye Bohemia, která by se v Mladé Boleslavi měla uskutečnit na začátku července.

ČTK

Časová osa: Rallye Dakar 2020

Filtr článků - Rallye