Rubriky:

Rallye

Juniorský mistr Evropy Mareš má nového spolujezdce i tým

7. července 2020 15:39 - Mladá Boleslav

Juniorský mistr Evropy v rallye Filip Mareš vytvořil po odchodu Jana Hlouška závodní dvojici s Radovanem Buchou. Společnou soutěžní premiéru si odbudou o víkendu při Rallye Bohemia ve voze Škoda Fabia R5 evo a pod hlavičkou nového týmu Laureta Auto Škoda.

 

Facebook

Hloušek se stal nedávno stálým spolujezdcem nejlepšího českého rallyeového jezdce a továrního pilota Jana Kopeckého. Spolupráce s Marešem skončila po květnovém konci projektu Autoklubu České republiky, který před koronavirovou krizí podporoval Marešův bývalý tým při domácích i zahraničních startech.

"Radek naskočil rovnýma nohama do rozjetého vlaku. Nové spolupráce si cením. Společně dáváme přípravě maximum a věřím, že se brzy sehrajeme k dokonalosti," uvedl český vicemistr Mareš v tiskové zprávě.

https://www.facebook.com/32KeaneDesign/videos/657567651823811/

Také Bucha si pochvaloval, že spolu našli záhy společnou řeč. "Věřím, že i přes časovou náročnost příprav nového týmu budeme na startu sezony dobře připravení a tvrdou práci přetavíme v co nejlepší výsledky," konstatoval Bucha, který dosud navigoval v kategorii R2 a ve třídě R5 je nováčkem.

Nová posádka počítá ve zkrácené sezoně se starty na všech závodech domácího šampionátu a chystá se i na zahajovací díl seriálu mistrovství Evropy Rally di Roma Capitale o posledním červencovém víkendu. "Za první úspěch letošní sezony ale považuji už jen to, že stojíme na jejím startu. Jsme navíc v plné síle a připravení bojovat o co nejvyšší příčky," konstatoval osmadvacetiletý Mareš.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Rallye Dakar 2020

Filtr článků - Rallye