Závěrečný díl rallyeového MČR by se v Klatovech měl uskutečnit

20. října 2020 12:00 - Klatovy

Závěrečný díl mistrovství České republiky v automobilových soutěžích, Rallye Klatovy, by se na začátku listopadu přece jen měl uskutečnit. Pořadatelé po zpřísnění protiepidemiologických opatření zvažovali, že rallye zruší, nyní se ale rozhodli, že budou pokračovat v přípravách a chtějí závod uspořádat.

 

skoda-auto.com

"Vedli jsme mezi sebou dlouhé diskuse a probrali při nich snad všechna pro a proti, nakonec jsme demokraticky odhlasovali, že přípravy na Rallye Klatovy budou nadále pokračovat," uvedl předseda organizačního výboru soutěže Jan Petrů v tiskové zprávě.

Závod se uskuteční 6. a 7. listopadu za dodržení všech platných vládních omezení. "Již v tuto chvíli je například jisté, že servisní zázemí přesuneme z obydlené oblasti v Rozvojové zóně Janovice nad Úhlavou do méně frekventované lokality v těsné blízkosti Klatov," řekl Petrů. Diváci nebudou mít přístup k rychlostním zkouškám ani do servisní zóny. Upravena bude i trať, z programu vypadne populární Klatovský okruh, na kterém se vždy scházel velký počet motoristických fanoušků.

Vsetínská rallye byla po zpřísnění opatření zrušena

Rozhodnutí organizačního výboru ale musí ještě potvrdit příslušné úřady. "V tuto chvíli čekáme na vyjádření ministerstva zdravotnictví a krajské hygienické stanice, kterým jsme všechny podklady předali, a budeme věřit, že svá stanoviska vydají v nejbližších dnech," dodal Petrů.

Tradiční soutěž na jihu Čech se původně měla konat v květnu, kvůli pandemii koronaviru ale byla přeložena na listopad a původní Rallye Šumava Klatovy byla nahrazena Rallye Klatovy.

ČTK

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.