Živě

Belgická rallye byla kvůli pandemii koronaviru zrušena

30. října 2020 15:25 - Brusel/Praha

Belgická rallye, která měla být předposledním závodem seriálu mistrovství světa v automobilových soutěžích, byla podle webu šampionátu kvůli vládním nařízením ohledně pandemie koronaviru zrušena. V kalendáři tak zbyla pouze prosincová rallye v Monze, jež byla stejně jako Belgie zařazena až dodatečně po zrušení několika soutěží.

 

Twitter @DaniSordo

Belgická rallye byla náhradou za Japonsko a součástí MS měla být poprvé v historii. Kvůli koronaviru se letos nejelo ani v Portugalsku, Finsku, Walesu, Keni nebo na Novém Zélandu, naopak dodatečně přibylo do kalendáře ještě Estonsko.

Po šesti odjetých závodech zredukované sezony je v čele průběžného pořadí seriálu Brit Elfyn Evans, který má před stájovým kolegou z Toyoty Francouzem Sébastienem Ogierem náskok 14 bodů. Třetí je o dalších deset bodů zpět Belgičan Thierry Neuville.

ČTK

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.