Loprais pojede Dakar s Ernstem

4. listopadu 2011 11:06 - PRAHA

Aleš Loprais musel vyměnit posádku nové Tatry Jamal, s níž vyhrál v červenci ruskou Silk Way Rally. Místo Vojtěcha Štajfa tak pojede v lednu na jihoamerických cestách při Rallye Dakar jako navigátor Michal Ernst a mechanika Milana Holáně nahradí Petr Almáši.

 

Michal Krumphanzl, ČTK

„Vojta si musí plnit závazky vůči Subaru. V lednu ho čeká důležitá Jänner Rallye, takže mi doporučil jako náhradu Michala Ernsta. Ten je ve čtyřiatřiceti letech velmi zkušeným navigátorem, jezdil rallye například se Štěpánem Vojtěchem, Tomášem Engem nebo Martinem Semerádem. Do party zapadl výborně a má za sebou už i první testy na písku,“ vysvětlil Loprais.

Druhá změna byla také vynucená. „Milan Holáň je otcem jamalu, zná ho dokonale. Bude nám chybět, jeho zdraví je však přednější. Petr Almáši má ale taky zkušenosti i z Dakaru. Jsou to velké změny, ale kvalitu InstaForex Loprais Teamu to nesnižuje,“ tvrdil Loprais.

Připomněl, že také posádka druhé tatry, která jede v barvách Bonver Dakar Teamu, doznala změny. „Vedle Tomáše Vrátného usednou do naší vylepšené tatry z loňského roku Ota Měřínský a Radim Pustějovský, tedy dva ostřílení matadoři,“ vysvětlil Loprais.

Oba týmy v minulých dnech absolvovaly testy na písečných dunách u Senice. „Teď už dolaďujeme a budeme balit. Auta musíme předat v Le Havru už 22. listopadu. S našimi fanoušky se rozloučíme 20. listopadu před nákupním centrem Galerie v pražských Butovicích,“ dodal.

Dakar pojedou vedle dvou závodních vozů i dva doprovodné kamióny. „Start je v Buenos Aires na Nový rok, cíl v Limě, kam musejí dorazit i vypadlé posádky, protože tam se bude nakládat na zpáteční cestu do Evropy. Věřím, že náš podvalník se jen projede bez zátěže po Jižní Americe,“ přál si Loprais.

Karel Felt, Právo

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.