Rubriky:

Rallye

Divočina, maratonci během pár hodin zažívají několik ročních období

12. ledna 2021 09:29 - Naúm

Pondělní část maratonského úseku Rallye Dakar nachystala na dobrodruhy také klimatické peklo. Ráno startovali v zimě, odpoledne dojížděli za výhně. „Divočina, během etapy jsme zažili několik ročních období,“ žasne Martin Prokop, automobilový jezdec Benzina Orlen Teamu.

Benzina Orlen Team

Mazák Prokop dobře věděl, co ho čeká. Nováčci se ovšem nestačili divit.

Teplotní rozdíly jsou v Saúdské Arábii opravdu veliké. „Ráno jsme jeli 280 kilometrů přejezd v nepříjemné zimě. Bylo asi sedm stupňů. No a po 750 kilometrech bylo v bivaku asi 28 stupňů. Šílenost," líčí bývalý mistr světa ve freestyle motokrosu Libor Podmol.

Buggyra v 8. etapě Rallye Dakar

Náročné klimatické podmínky výborně zvládl Ignacio Casale. Snad že je z Chile a doma má poušť za barákem... Mezi kamiony zajela posádka týmu Tatra Buggyra Racing pátý nejrychlejší čas, což je její nejlepší výsledek.

Martin Macík v 8. etapě Rallye Dakar

„Jsem moc spokojený. Etapa byla navigačně náročná a velkou pochvalu si zaslouží navigátor Alvaro. Neměli jsme jediný problém, nemuseli jsme vylézat z auta, a to bylo rozhodující. Páté místo je skvělé a zítra pokračujeme," těší se Casale, který drží průběžné deváté místo.

dos, Sport.cz

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


Rallye Dakar 2021

Letošní již 43. ročník slavné Rallye Dakar začíná v Saudské Arábii 2. ledna a končí 15. ledna 2021. Na závodníky čeká dvanáct etap a více než 7600 kilometrů. Začátek i konec trasy je stanoven ve městě Džidda.