Řecká Akropolis rallye se po osmi letech vrací do seriálu MS

26. března 2021 14:43 - Mnichov

Řecká Akropolis rallye se po osmi letech vrací do seriálu mistrovství světa. Náročná šotolinová soutěž se pojede od 9. do 12. září a v kalendáři nahradí Chilskou rallye. Promotér šampionátu dnes oznámil, že s řeckou vládou uzavřel víceletou smlouvu, rallye tak bude součástí mistrovství i v příštích letech.

 

Twitter

Chilská rallye byla zrušena kvůli pandemii koronaviru a pokračující cestovní omezení ve světě.

Akropolis rallye se jela poprvé v roce 1951, součástí MS se stala v roce 1973 a následně se zde světoví jezdci představili osmatřicetkrát. Letošní podobu ještě pořadatelé nespecifikovali, odstartována však bude u slavného antického chrámu Parthenón v Aténách.

Ott Tänak ovládl Arktickou rallye

"Jsme přesvědčeni, že se v budoucnosti Chilská rallye opět pojede. Teď ale dostane příležitost vrátit se do šampionátu řecká Akropolis rallye, kterou není třeba představovat. Je to legendární soutěž s nejdrsnějšími rychlostními zkouškami na světě," uvedl prezident Mezinárodní automobilové federace Jean Todt, který se jako spolujezdec i šéf týmu Peugeot rallye v minulosti několikrát zúčastnil.

ČTK

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.