Ogier dostal za nehodu na Chorvatské rallye pokutu 5000 eur

26. dubna 2021 11:10 - Záhřeb

Sedminásobný mistr světa Sébastien Ogier z Francie dostal pokutu ve výši 5000 eur (130 tisíc korun) za nehodu, kterou způsobil při přejezdu na start úvodní nedělní rychlostní zkoušky Chorvatské rallye. Tovární jezdec Toyoty, který v dramatické koncovce třetí závod světového šampionátu vyhrál, byl navíc od Mezinárodní automobilové federace (FIA) podmínečné vyloučen z jedné soutěže seriálu s odkladem na půl roku.

Video již není dostupné

sntv

Sedmatřicetiletý Francouz měl kolizi v neděli ráno při přejezdu na start úvodní erzety. Při snaze zastavit na postranní autobusové zastávce se Ogier střetl s vozem BMW jedoucím v krajním pravém pruhu a poničil svůj závodní speciál na straně spolujezdce. "Byla to docela rána a přiznávám, že to byl šok. Byl jsem rád, že se nikdo nezranil, škoda byla jen na autech a osoba, která řídila druhý vůz, byla v bezpečí a v pořádku. Upřímně jsem si ale myslel, že je to můj konec na rallye," uvedl Ogier.

K jeho štěstí se však auta srazila bočními stranami. "Kola byla v pořádku, ochranný rám taky a dokonce i ve dveřích zůstala bezpečnostní pěna. Naštěstí byl náraz rovný, došlo k němu možná na jednom z nejsilnějších míst automobilu, kde bylo poškození jen kosmetické," oddechl si francouzský pilot. Přiznal ale, že jej po nehodě celý den bolela záda.

Premiéru Chorvatské rallye v MS vyhrál Francouz Sébastien Ogier

Hned na místě ale musel nehodu začít řešit s policisty, což byl problém. "Hlavně proto, že neuměli anglicky," podotkl Ogier, který podle záběrů zveřejněných na sociálních sítích při odjezdu málem jednoho v policistů přejel. "Jeden z nich (policistů) mi v jednu chvíli řekl, že můžu odjet a druhý si tím zřejmě nebyl tak jistý. Rozhodně nejsem někdo, kdo by po nehodě ujel," zdůraznil Ogier.

Podle zprávy sportovního komisaře FIA Ogier dostal povolení opustit místo nehody od vedení soutěže, na místě v té chvíli již byl i týmový manažer Jarmo Lehtinen. "Jak jsem řekl, nejprve jsme zkontrolovali, zda je vše v pořádku, předložil jsem jim jezdeckou licenci a vše, co bude potřeba vyřešit, vyřešíme večer po soutěži," uvedl v neděli Ogier, který dostal od chorvatské policie ještě jednu pokutu. Za jízdu na červenou zaplatí dalších 2000 eur.

Úřadující mistr světa si v neděli v Chorvatsku připsal 51. vítězství v MS a dostal se do čela průběžného pořadí. Svého britského týmového kolegu Elfyna Evanse však porazil o pouhých šest desetin sekundy a na první místo se dostal až v poslední rychlostní zkoušce, ve které Evans lehce chyboval v poslední zatáčce.

ČTK

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.