Rubriky:

Rallye

Živě

Kubica před Polskou rallye zničil svůj citroën

10. září 2013 18:40 - Mikolajky

Bývalý pilot formule 1 Robert Kubica rozbil při testovací jízdě před víkendovou domácí Polskou rallye svůj citroën, sám zůstal stejně jako jeho spolujezdec Maciej Baran nezraněn. Devětadvacetiletý Kubica při další z nehod ve své rallyeové kariéře přetočil vůz přes střechu. Jeho mechanici teď budou muset dát vůz do pořádku do pátečních technických přejímek před devátým závodem seriálu mistrovství Evropy.

 

Facebook

Fotografii poničeného vozu Kubica vystavil na svém profilu na facebooku. "Vše ok," komentoval snímek.

Kubica má za sebou už několik havárií s rallyeovým vozem. Ta nejtěžší jej v roce 2011 připravila o pokračování kariéry pilota formule 1, ale málem také o ruku, s kterou absolvoval množství operací. Za volant se pak vrátil až v loňském roce a od té doby měl při rallye ještě několik méně či více vážných nehod, tentokrát už ale bez zdravotních následků. Od letošního roku Kubica startuje v mistrovství Evropy a v kategorii WRC2 i ve světovém šampionátu, který i díky třem vítězstvím vede.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.