Po první etapě vede na Rallye Šumava Rakušan Baumschlager

Rakouský jezdec Raimund Baumschlager s vozem Mitsubishi vede po první etapě Rallye Šumava a sahá po triumfu také v druhém podniku mezinárodního mistrovství republiky v automobilových soutěžích. Vítěz lednové Jänner rallye má po třinácti rychlostních zkouškách náskok téměř dvanáct sekund před druhým krajanem Achimem Mörtlem se subaru.

Rakouský jezdec Raimund Baumschlager

Třetí je nejlepší z českých zástupců Karel Trojan, který na Baumschlagera ztrácí už více než minutu.

Do osmé rychlostní zkoušky byl v čele Štěpán Vojtěch s vozem Peugeot 206 WRC. Pak ale liberecký jezdec havaroval a soutěž pro něj skončila. Nezopakuje tak čtvrté místo z Jänner rallye, kde byl nejlepším Čechem.

Na průběžné osmé pozici je před závěrečnými šesti měřenými úseky mistr republiky Václav Pech, který za Baumschlagerem zaostává o tři minuty.

Vítěz 41. ročníku nejstarší domácí automobilové soutěže bude v Klatovech vyhlášen dnes ve 14 hodin.