Kopecký je po úvodu Rallye Akropolis osmý

ATÉNY

Český pilot Jan Kopecký zajel v úvodní superzetě Rallye Akropolis se svou Fabií WRC osmý čas. V 2,8 kilometru dlouhé divácké rychlostní vložce byl nejrychlejší úřadující mistr světa Sébastien Loeb s citroënem, na nějž český jezdec ztratil pět sekund.

Loeb nedal se svým vozem v úvodu osmého závodu mistrovství světa soupeřům šanci. Před 60 tisícovkami diváků porazil vedoucí muž průběžného pořadí šampionátu druhého Fina Marcuse Grönholma s fordem o dvě vteřiny a vykročil za šestým vítězstvím v této sezóně.

O dalších osm desetin sekundy byl na třetím místě pomalejší Grönholmův krajan a týmový kolega Mikka Hirvonen.

Rallye Akropolis - po 1. rychlostní zkoušce
1. Loeb (Fr./Citroën) 2:21,4 min., 2. Grönholm (Fin./Ford) -2,0, 3. Hirvonen (Fin./Ford) -2,8, 4. Duval (Belg./Škoda) -3,4, 5. Sordó (Šp./Citroën) -4,0, 6. Atkinson (Austr./Subaru) -4,8, 7. H. Solberg (Nor./Peugeot) -5,0, 8. Kopecký (ČR/Škoda) -5,0, ...14. Aigner (Rak./Škoda) -7,7, 16. Rovanperä (Fin./Škoda) -8,6.