Přepište dějiny! Češka vyrazí mezi pitbully, pojede Dakar

9. srpna 2017 10:30 - Liberec

Dobrou zprávu, že pojede Dakar, se česká čtyřkolkářka Ollie Roučková dozvěděla teprve nedávno, během závodů mistrovství Evropy v Bulharsku. „Bylo to těsně před startem, už jsem byla zalehnutá do řídítek, když ke mně přišel mechanik a řekl mi to. Startmaršál křičel ať jedu a já pořád stála a tekly mi slzy,“ popisuje. Jak se na Dakar chystá a co nového kvůli slavné rallye musí zařadit do tréninku, uvidíte v našem videu.

Sport.cz a Tomáš Prachař

Dakarská rallye se tak emancipuje. Alespoň z českého pohledu. Příští ročník totiž pojedou hned dvě Češky. Ollie Roučková na čtyřkolce a Gabriela Novotná na motorce. „Každá pojedeme jinou kategorii, takže obě budeme unikátní," říká Roučková, které se přijetím na Dakar splnil velký sen. „Ještě mi to úplně nedochází. Je to něco neskutečně velkého," dodává.

jab, Sport.cz

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.