Rubriky:

Rallye

Živě

Přepište dějiny! Češka vyrazí mezi pitbully, pojede Dakar

9. srpna 2017 10:30 - Liberec

Dobrou zprávu, že pojede Dakar, se česká čtyřkolkářka Ollie Roučková dozvěděla teprve nedávno, během závodů mistrovství Evropy v Bulharsku. „Bylo to těsně před startem, už jsem byla zalehnutá do řídítek, když ke mně přišel mechanik a řekl mi to. Startmaršál křičel ať jedu a já pořád stála a tekly mi slzy,“ popisuje. Jak se na Dakar chystá a co nového kvůli slavné rallye musí zařadit do tréninku, uvidíte v našem videu.

Sport.cz a Tomáš Prachař

Dakarská rallye se tak emancipuje. Alespoň z českého pohledu. Příští ročník totiž pojedou hned dvě Češky. Ollie Roučková na čtyřkolce a Gabriela Novotná na motorce. „Každá pojedeme jinou kategorii, takže obě budeme unikátní," říká Roučková, které se přijetím na Dakar splnil velký sen. „Ještě mi to úplně nedochází. Je to něco neskutečně velkého," dodává.

jab, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.