Pražský rallyesprint chce na startu Estonce Märtina

20. září 2006 16:21 - PRAHA

S novým názvem a lehce pozměněnou tratí se pojede 2. prosince Tip Cars Pražský rallysprint. Na startu 12. ročníku však nebudou s největší pravděpodobností nejlepší čeští jezdci Roman Kresta a Jan Kopecký, jež čeká ve stejném termínu Britská rallye, poslední závod mistrovství světa. Přihlásil se však už nyní mistr České republiky Václav Pech, který bude útočit na páté vítězství v posledním závodu roku. Pořadatelé chtějí také pozvat špičkového estonského jezdce Markka Märtina.

 

Ford Motor/Ralph Hardwick

"Na startu může být šedesát posádek, startující se už pomalu dávají dohromady," prohlásil na dnešní tiskové konferenci ředitel závodu Petr Mihule. Měly by se na něm objevit také vozy specifikace WRC. "Ještě není jasné kolik, ale tak čtyři až pět snad ano. Je to však zatím ještě celkem daleko," řekl Mihule.

Trať na pražském Strahově bude vesměs stejná, mírnou změnou projde pouze závěrečná šestá rychlostní zkouška, která se pojede blíž divákům. Těm by situaci při sledování závodu měla usnadnit nově také velkoplošná obrazovka. "Jednáme o tom, že bychom na obrazovce pustili také záběry právě z Britské rallye," uvedl Mihule.

Ředitel závodu hodlá oslovit také bývalého účastníka mistrovství světa Märtina, který loni vážně havaroval a při nehodě zahynul jeho spolujezdec Michael Park. Estonský závodník sice letos na jaře opět závodil, ale v MS se už neobjeví. "Je pro něj připraveno subaru, ale uvidíme, jak jednání dopadnou," dodal ředitel závodu.

ČTK

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: