Rubriky:

Rallye

Lídr rallyového MS Loeb si zlomil ruku a v Turecku nepojede

27. září 2006 19:02 - PAŘÍŽ

Francouzský automobilový závodník Sébastien Loeb si zlomil pažní kost na pravé ruce a nezúčastní se příštího dílu mistrovství světa v rallye, které je v Turecku na programu 13. až 15. října. Vítěz posledních dvou ročníku šampionátu, jenž má čtyři závody před koncem letošního seriálu v čele pořadí náskok 35 bodů, se zranil ve Švýcarsku při pádu z horského kola.

Agenturu AFP o tom ve středu informoval Loebův tým Kronos, jenž zatím neuvedl, na jak dlouho dvojnásobný šampión v citroënu vypadne z kolotoče závodů. Po Turecku následuje až koncem října Australská rallye. Loeb si zlomil ruku na čtyřech místech a dnes se podrobil operaci.

"Operace dopadla dobře, ale v Turecku určitě nebudu startovat. Snad se ale brzy nato dám do pořádku," uvedl na své oficiální internetové stránce Loeb, jenž zároveň popsal, jak došlo k jeho fatálnímu pádu. "Jel jsem z kopce po cestě v lese. Zablokovalo se mi přední kolo, přeletěl jsem přes řidítka a dopadl na rameno. Byla to pořádná rána," dodal dvaatřicetiletý pilot.

Teoreticky se tak kvůli jeho nehodě ještě může stát, že přijde o mistrovský hattrick, ke kterému se v neděli výrazně přiblížil vítězstvím na Kypru. Druhý v pořadí Marcus Grönholm by však nyní musel všechny soutěže vyhrát a doufat, že Loeb buď nebude startovat, nebo si připíše jen minimální bodový zisk. I v případě triumfů finského jezdce na fordu stačí Loebovi dojet jednou třetí a získá třetí titul za sebou.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye