Lídr rallyového MS Loeb si zlomil ruku a v Turecku nepojede

27. září 2006 19:02 - PAŘÍŽ

Francouzský automobilový závodník Sébastien Loeb si zlomil pažní kost na pravé ruce a nezúčastní se příštího dílu mistrovství světa v rallye, které je v Turecku na programu 13. až 15. října. Vítěz posledních dvou ročníku šampionátu, jenž má čtyři závody před koncem letošního seriálu v čele pořadí náskok 35 bodů, se zranil ve Švýcarsku při pádu z horského kola.

Agenturu AFP o tom ve středu informoval Loebův tým Kronos, jenž zatím neuvedl, na jak dlouho dvojnásobný šampión v citroënu vypadne z kolotoče závodů. Po Turecku následuje až koncem října Australská rallye. Loeb si zlomil ruku na čtyřech místech a dnes se podrobil operaci.

"Operace dopadla dobře, ale v Turecku určitě nebudu startovat. Snad se ale brzy nato dám do pořádku," uvedl na své oficiální internetové stránce Loeb, jenž zároveň popsal, jak došlo k jeho fatálnímu pádu. "Jel jsem z kopce po cestě v lese. Zablokovalo se mi přední kolo, přeletěl jsem přes řidítka a dopadl na rameno. Byla to pořádná rána," dodal dvaatřicetiletý pilot.

Teoreticky se tak kvůli jeho nehodě ještě může stát, že přijde o mistrovský hattrick, ke kterému se v neděli výrazně přiblížil vítězstvím na Kypru. Druhý v pořadí Marcus Grönholm by však nyní musel všechny soutěže vyhrát a doufat, že Loeb buď nebude startovat, nebo si připíše jen minimální bodový zisk. I v případě triumfů finského jezdce na fordu stačí Loebovi dojet jednou třetí a získá třetí titul za sebou.

ČTK

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: