Rubriky:

Češi

Nominaci hokejistů doplnilo 13 hráčů, vrací se obránce Blaťák

22. března 2015 15:45 - Praha
(Aktualizováno: 22. března 2015 16:54)

Nominaci českých hokejistů v přípravě na květnové domácí mistrovství světa doplnilo dalších 13 hráčů. Mezi nimi je i obránce Miroslav Blaťák z Omsku, mistr světa z roku 2010 z Německa, který se vrací do národního týmu po třech letech. V kádru je také zadák Radim Šimek z Liberce, který se dočkal první reprezentační pozvánky.

 

Kateřina Šulová, ČTK

Jak kouč Vladimír Růžička avizoval, tým doplní brankář Jakub Kovář z Jekatěrinburgu a zadáci Bohumil Jank s Martinem Pláňkem z Hradce Králové. Vedle Šimka byli z Liberce nominováni také útočníci Tomáš Filippi s Jakubem Valským.

Po vyřazení ze čtvrtfinále dostali pozvánku z Pardubic bek Petr Čáslava a forvardi Lukáš Radil s Tomášem Zohornou. Z KHL po vyřazení z bojů o Gagarinův pohár doplní kádr také útočníci Petr Koukal z Jokeritu Helsinky, Jan Kovář z Magnitogorsku a Vladimír Sobotka z Omsku.

Naopak reprezentační výběr po první třídenní fázi opustili útočníci Roman Horák z Podolsku a Jan Schleiss z Plzně. V týmu má tak Růžička s asistenty Jaroslavem Špačkem a Ondřejem Weissmannem nyní 29 hráčů - tři brankáře, deset obránců a 16 útočníků. Vedle Šimka nemají z aktuálního výběru na kontě žádné reprezentační starty také brankáři Matěj Machovský z Plzně a Jan Lukáš, který patří Spartě a vypomáhal prvoligovému Kladnu.

Dvaatřicetiletý Blaťák naposledy reprezentoval v květnu 2012 na mistrovství světa ve Švédsku a Finsku. Tam také účastník čtyř světových šampionátů a olympijských her ve Vancouveru v roce 2010 zkompletoval bronzem sbírku medailí. Vedle zlata z Německa má i stříbro z roku 2006 z Rigy. Jeho spoluhráč z Omsku Sobotka od 4. března kvůli zranění nehrál.

Národní tým se sejde ve Velkých Popovicích v úterý v 15:30 a bude tam trénovat do pátku. První ze série přípravným zápasů jej čekají 3. a 4. dubna v Lillehammeru, kde se utká v rámci Euro Hockey Challenge s Norskem. Následně Česko čekají souboje se Slovenskem, ve Švédsku a proti Finsku.

Nominace trenéra Růžičky:
Brankáři:
Jan Lukáš (Sparta Praha)
Matěj Machovský (Plzeň)
Jakub Kovář (Jekatěrinburg/KHL)
Obránci:
Jakub Jeřábek
Vojtěch Mozík (oba Plzeň)
Bohumil Jank
Martin Pláněk (oba Hradec Králové),
Petr Čáslava (Pardubice)
Lukáš Kovář (Vítkovice)
Radim Šimek (Liberec)
Miroslav Blaťák (Omsk/KHL)
Jan Kolář (Vladivostok/KHL)
Jakub Nakládal (TPS Turku/Fin.)
Útočníci:
Jakub Lev
Dominik Simon (oba Plzeň)
Vladimír Svačina
Ondřej Roman (oba Vítkovice)
Tomáš Filippi
Jakub Valský (oba Liberec)
Lukáš Radil
Tomáš Zohorna (oba Pardubice)
Petr Koukal (Jokerit Helsinky/KHL)
Robert Kousal (Podolsk/KHL)
Jan Kovář (Magnitogorsk/KHL)
Jiří Novotný (Jaroslavl/KHL)
Petr Pohl (Eisbären Berlín/Něm.)
Martin Růžička (Čeljabinsk/KHL)
Vladimír Sobotka (Omsk/KHL)
Martin Zaťovič (Togliatti/KHL)
ČTK, Sport.cz

Časová osa: Češi

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..