Rubriky:

Češi

Živě

Vondrka je dopsaný na českou soupisku MS, bude připraven hrát už proti Německu

10. května 2015 13:46 - Praha

Na české soupisce při domácím mistrovství světa zůstává už jen jediné volné místo pro hráče do pole. Tři hodiny před začátkem duelu s Německem na ni byl totiž dopsaný Michal Vondrka a bude připraven zasáhnout i do nedělního zápasu. Ten začíná v 16:15 (živě ČT Sport, na Sport.cz on-line reportáž).

 

Vlastimil Vacek, Právo

Při vývoji situace v play off NHL trenéři v neděli po rozbruslení vyhlásili konec čekání na případné zámořské posily a po obědě se rozhodli k prvnímu kroku. Vondrka, který může brát své zařazení tak trochu jako předčasný dárek se svým nedělním 33. narozeninám, se na soupisku během turnaje dostal i loni v Minsku.

Také letos si musel na svou příležitost počkat. "Celou dobu jsem byl s týmem a zůstával trpělivý. Nezbývalo mi, než si počkat, jestli dostanu šanci," oznámil útočník, který by možná mohl příští sezónu hrát za nováčka extraligy Chomutov.

Zapojte se i vy do benefiční dražby hokejových relikvií, jejíž výtěžek podpoří terapeutické centrum Modré dveře pro pacienty trpící duševními poruchami.

Vondrka, jenž platí za hráče dobře ovládajícího defenzivní pojetí hry, už reprezentoval na MS 2012, odkud si přivezl bronzovou medaili. Celkově za národní tým odehrál 64 utkání a dal v nich devět branek.

Jako čekatelé na poslední volné místo do pole zůstávají od začátku turnaje s českým mužstvem trénující obránce Michal Kempný a útočník Lukáš Radil, rozhodnout mezi nimi chce kouč Vladimír Růžička během pondělí. Zapsaný ještě není třetí gólman Jakub Kovář, ale tam jde jen o formalitu. Soupiska pro MS může obsahovat 25 jmen, z toho tři brankáře.

Martin Kézr, Právo

Časová osa: Češi

Filtr článků - Češi


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..